نگاه متفاوت کنگره 60
کنگره مکان امنی است برای بیماران اعتیاد آنجا حداقل به معتادان جور دیگری نگاه  می‌کنند مثل یک مریض  نه مثل یک طاعونی اولین جایی  بود که دیدم به آن‌ها احترام می‌گذارند و بدون هیچ نفرتی آن‌ها را در آغوش خود می‌فشارند.
به نام قدرت مطلق الله

سلام دوستان الهه هستم همسفر

چند ماه پیش که آخرین قطعات مصرفی تریاک را مسافرم مصرف کرد، پسرم محمدمهدی ۸ ساله بود؛ هرچند درک و شناخت وسیعی از اعتیاد و بیماری اعتیاد نداشتم اما قدرت تخریبش را در خانواده‌ام کاملاً حس کردم.

همیشه اعتیاد را مثل یک غول بزرگی تصور می‌کردم که هر کس در دامش افتاد دیگر رهایی نخواهد داشت و به قعر نیستی و نابودی می‌رسد فکر می‌کردم آخر خط یعنی اعتیاد.

در اوج تاریکی، ظلمت و ناآگاهی انوار و امواجی به زندگی ما تابیده شد و روزگار کم‌وبیش خوشی‌اش را با تمامی اشکال موجود به ما هدیه داد ما به‌واقع احیا می‌شدیم و اعتمادبه‌نفس را نه از داستان‌ها بلکه از چشمان یکدیگر دریافت می‌داشتیم هرچند بضاعت چندانی نبود اما بهای آنچه به‌دست‌آمده بود گران‌سنگ بود.

فردی که سال‌ها مصرف‌کننده بود راهی برای نجاتش پیداشده بود جایگاهی مقدس که با تمام وجود به احترام وجود مؤسسش سر تعظیم فرود می‌آورم. آری کنگره ۶۰ تمام آنچه تصور من و مسافرم از اعتیاد و درمان آن بود را مثل سرابی از پیش رویمان کنار زد و راهی پر از امید و روشنایی به ما نوید داد؛ بعد از ورود به کنگره و آموختن آموزش‌هایی که راهنماهایمان با تمام وجود در اختیار ما قرار می‌دادند و ما مثل تشنگان له‌له می‌زدیم تا سیراب شویم به امید حق، قدم در راهی گذاشتیم که هر چند گاهی می‌لغزیدم ولی دستانی بود که ما را در مسیر نگه دارد.

کنگره مکان امنی است برای بیماران اعتیاد آنجا حداقل به معتادان جور دیگری نگاه  می‌کنند مثل یک مریض  نه مثل یک طاعونی اولین جایی  بود که دیدم به آن‌ها احترام می‌گذارند و بدون هیچ نفرتی آن‌ها را در آغوش خود می‌فشارند آری در کنگره آموختم وقتی حرکت کنی راه برایت نمایان می‌شود با عشق، ایمان، عقل و آموزش‌های کنگره این غول بی شاخ و دم را شکست دادیم و با سربلندی از این آزمون بیرون آمدیم وقتی به پشت سر نگاه می‌کنم باور کردنش برایم الآن شیرین است ولی آن موقع اصلاً فکرش را نمی‌کردم اعتیاد درمان شود! یا معتاد بتواند این آلت نابودی خودش را کنار بگذارد! ولی الآن با تمام وجود و با تمام قدرت می‌ایستم و می‌گویم بله مکانی هست که در آنجا اعتیاد درمان شده و شخصی هست که مثل یک قدیس که با فداکاری، تمام عمر و سلامتی خودش را بدون هیچ چشم‌داشتی در اختیار امثال ما قرار داده است. از شما ممنون آقای مهندس و صمیمانه آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برایتان دارم و امیدوارم همه بیماران اعتیاد راه کنگره را پیداکرده و در هوایی بدون اعتیاد نفس بکشند.

 

[ چهارشنبه 3 مهر 1398 ] [ 04:18 ب.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic