چراغ راه

"بنام قدرت مطلق الله "
ابتدا باید بگویم که تمام وادی ها نقش اساسی و حیاتی در شناخت من نسبت به خودم را دارند و چراغی برای راه خودم هستند ، چرا که زیر بنای جهانبینی من را می سازند . 

یکی از نیروهای دورنی انسان موضوع تفکر می باشد و امتیاز انسان بر سایر موجودات قوه تفکر و تعقل است . 
همین مزیت است که به انسان امکان می دهد تا حقایق جهان را درک کند .و موجب می شود  با استفاده از دانسته های خود ، به نا دانسته ها و مجهول هایش پی ببرد و وسعت معرفت و دانش خود را افزایش دهد. 

حال من برای مشاهده هر چه بیشتر و بهتر و روشن تر شدن شرایطم در سفر اول و رهایی در درمان اعتیاد مسافرم و با دست یابی به راه حل های مناسب برای حل مشکلات تنها با افزایش آگاهی است که می توانم این امر بسیار مهم و ارزشمندی را در خودم نهادینه نمایم وبه آن دست پیدا کنم  .

اکنون که در سفر اول هستم ممکن است که گاهی ذهنم درگیر افکار منفی شود ولی با داشتن آگاهی ، تفکر صحیح و درست موجب رهایی این افکار از ذهنم خواهد شد  .
و تفکر و وادی اول خیلی برای من که سفر اولی هستم ارزشمند است . 

تفکر درست موجب می شود که ذهنم و اعمالم قربانی محدودیتهایی که در اثر افکار منفی در من ایجاد شده نشوم . در زمان سفر اول ، اگر مسائلی من را در فشار بگذارد ، با قدرت تفکر دو راه حل در ذهنم نقش می بندد:
ا -بدانم که تحت تاثیرات افکار منفی در فشارهای زندگی بیشتر سقوط می کنم .
2- برای رهایی از مشکلات با یک تفکر صحیح ، دنبال راه حل عقلانی و راه حل مناسبی باشم . برای اجرای این امر من به بخش ویژه ای از ذهنم نیاز دارم ، بخشی که با فکر کردن متفاوت است و آن بخش آگاهی هست . 
تفاوت بین فکر با تفکر کردن و آگاهی در این موضوع می باشد که :
تفکر کردن در فرهنگ لغوی یعنی ، فکر کردن یا متمرکز شدن بر روی یک موضوع . تفکر زمانی برایم اتفاق می افتد که ذهن من افکار را در شرایط و وضعیتی که در آن به سر می برم تولید می کند . 
آگاهی :حضور و توجه به موضوع و درک شرائط در زمان حال حاضر است .
آگاهی یعنی توجه و مشاهده شرائط در همین وضعیت با استفاده از احساسات و آگاهی با حواس پنجگانه مانند : دیدن ، شنیدن ، لمس کردن ، بوییدن و چشیدن ، بدست می آید . 
برداشت من از وادی اول " با تفکر ساختارها آغاز می گردد ، بدون تفکر آنچه هست روبه زوال می رود " 
این است که :

1- فراموش نکنم که فکرهای منفی ، من را از وضعیت زمان حال خود ، مستقیما جدا می کند ، در حالی که آگاهی اجازه درک مستقیم و صحیح از وضعیت موجود را به من نمی دهد. 

2- علت مسائل و مشکلات پی در پی زندگی ام در قبل از ورودم به کنگره ، این بود که دست به انجام کاری می زدم و یا ممکن بود گاهی سخنی را برزبان خود می آوردم و بعد به درستی یا نادرستی آن کار می اندیشیدم . 

3- وادی اول به من تاکید دارد برای حل مسائل زندگی ام باید تمام جوانب را به درستی در نظر داشته باشم ، ضمن اینکه موضوع صبر و زمان را هم مد نظر داشته باشم . 
الهی همیشه در مسیر آموزش کنگره ، خداوند ما را در رسیدن به تفکر درست و جایگاه والای انسانی تحت حاکمیت عقل یاری فرماید . ( الهی آمین)
نویسنده : همسفر مینا 

برچسب ها: کنگره 60 ، وادی اول ، مقاله ،
[ سه شنبه 10 مهر 1397 ] [ 09:33 ق.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic