برداشت از سی دی اندازه
هدف و خواسته ما در کنگره این است که حتماً کفه های ترازو یکی باشد؛ یعنی مسائل درون و بیرون و مسائل مادی و معنوی با هم منطبق و یکی باشد. ما در کنگره نمی‌گویم با مادیات کاری نداشته باشید بلکه برای مادیات نباید فکر کرد و نقشه ریخت.به نام خدا

 سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
می‌دانید که انسان در قید حیات دنیوی با معیارهایی زندگی می کند و با آنچه کسب نموده سفر می کند .
کسب کردن بستگی به ما دارد که چه چیزی را کسب کرده‌ایم؛ مثلاً در کتاب آسمانی آمده که هر مصیبتی که به شما وارد می‌شود چیزی است که خودتان با دست خودتان برای خود مهیا کرده اید.  انسان خوبی، بدی، زیبایی و زشتی را خودش کسب می‌کند . در واقع او بر مبنای سه معیار حرکت می کند ؛
۱) افراطی ها که می‌گویند هرچه بر پیشانی ما نوشته شده، سرنوشت ماست.۲ ) این گروه می‌گویند خودمان زندگی خودمان را به وجود آوردیم، اگر سرمایه و پولی داریم به دلیل تلاش و فعالیت خودمان است؛ در صورتی که هزاران نفر دیگر هم فعال‌ و پرکار بوده اند؛ ولی به چیزی نرسیده اند؛ پس فقط خواستن ما نیست.
۳) این گروه معتقدند آنچه در مسیر زندگی ماست، خواست و تقدیر و فرمان الهی است.
 در بدن همه ما یک نیروی منفی بسیار قدرتمند و نیروی مثبت بسیار قدرتمند وجود دارد که دائماً در حال جدال هستند و ما فقط خودمان به طرف بدی ها نمیرویم بلکه این نیروها در وجود ما هستند که ما را به طرف خود سوق می‌دهند.
محبت آنقدر ارزشمند است که روی حیوانات هم اثر بزرگی دارد. حیوانات احساس محبت را بیشتر درک می‌کنند و بعضی انسان‌ها که کمبود محبت دارند و نمی‌توانند جبران کنند، به طرف حیوانات کشیده می‌شوند.
 محبت، قوام و دوام آفرینش است و  هزینه دارد و مجانی نیست، ظاهرسازی هم نیست. یک اصل در محبت مهم است که اول ببینید ظرفیت شخص چقدر است و بر مبنای آن ظرفیت به او محبت را بدهید. 
 محبت باید کنترل شده و حساب شده باشد و در واقع محبت شامل یک مثلث است که یک ضلع آن ظرفیت، ضلع دیگر مقدار و وتر آن طول زمان است .
در کنگره، میزان رفت و آمدها، مسافرت با هم، کار کردن، پول رد و بدل کردن ممنوع است و باید این پرده ها وجود داشته باشد وگرنه همه چیز از بین می‌رود.
 در بهشت برین هیچ سخن لغوی نمی‌شنویم، به جز سلاماً سلاما؛ یعنی نخواهید در اسرار کسی جستجو کنید. محبت نباید قطره چکانی باشد و نباید هم یک دفعه و زیاد باشد بلکه باید بر مبنای ظرفیت انسان ها باشد؛ اما نباید گدای محبت باشیم و کسی را مجبور به محبت کنیم.
 محبت صوری نیست، قراردادی نیست، به هزینه، به تفکر، به دانش و به اندازه است و با مرگ هم از بین می‌رود. به بعضی‌ها زیاد محبت کنید سرخورده می‌شوند؛ پس به گونه‌ای عمل کنیم که ارزشش را داشته باشد.
 هدف و خواسته ما در کنگره این است که حتماً کفه های ترازو یکی باشد؛ یعنی مسائل درون و بیرون و مسائل مادی و معنوی با هم منطبق و یکی باشد. ما در کنگره نمی‌گویم با مادیات کاری نداشته باشید بلکه برای مادیات نباید فکر کرد و نقشه ریخت.
 ما در کنگره جریمه نداریم بلکه هزینه درمانشان را می پردازد که اگر این کار را نکنید اینجا برای بعضی ها پاتوق می‌شود و راهنمایان باید انجام تقدیر، تشکر و بزرگداشت ها را به شاگردان خود آموزش دهند .
 شیطان در زیباترین قالب وارد افکار انسان می‌شود تا گوهر جان انسان را برباید. در واقع هیچ فسادی انجام نمی‌گیرد مگر اینکه در لباس تقوا باشد؛ مثلاً می‌گویند این رشوه نیست بلکه هدیه است.

نگارنده : همسفر زهرا رهجوی خانم نوشین لژیون دوم
تایپ : همسفر مرجان
ویراستاری : همسفر الهام

[ شنبه 19 مرداد 1398 ] [ 10:53 ق.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic