دستور جلسه "صورت مسئله اعتیاد " روز دوشنبه 97/7/2

"به نام قدرت مطلق الله "خدا را سپاس که همچنان در مسیر آموزش گرفتن ، فهمیدن و فهماندن هستیم وقتی از صورت مسئله اعتیاد صحبت می کنیم یعنی از اولین خشت بنای علمی کنگره 60 صحبت می کنیم ، کنگره 60 برای بیان کامل موضوع اعتیاد ، تعریف اعتیاد  و چگونگی درمان آن بهای زیادی را پرداخت نموده و زمان زیادی گذاشته و مستندات زیادی دارد و در واقع بنای عظیمی را ساخته .
7شهریور ماه جمعه ، پارک طالقانی رونمایی از کتاب 14 مقاله بود و من هم توفیق داشتم که در جمع عزیزان باشم و چاپ اول ناشر را خریداری کنم . چهارده مقاله به اسم چهار مقاله به صورت جزوه بود . در این کتاب اولین مقاله همین دستور جلسه امروز یعنی صورت مسئله اعتیاد هست . . . . .در واقع این دستور جلسه شروع سال تحصیلی کنگره 60 محسوب میشود . عدم باور برای ترک و درمان اعتیاد همیشه وجود داشته و دارد وسوال مطرح این بود که چرا دوباره بعد از ترک برگشت می کنند ؟
آیا به خاطر بی ارادگی ؟
آیا به خاطر عدم عشق به خانواده هست ؟
یا به خاطر مشکلات روحی و روانی ؟
که جناب مهندس دژاکام به خوبی پاسخ تمام این سوالات را دادند البته به صورت علمی و با دلایل محکم علمی . 
تا قبل از شکافته شدن صورت مسئله اعتیاد توسط جناب مهندس دژاکام ، باورهای غلط و اشتباه زیادی وجود داشت !
یعنی براین باور بودند که اعتیاد کاملا جسمی هست و با تحت فشار قرار دادن آن مواد و سم موجود در مواد را که در اثر مصرف وارد بدن شده خارج میکردند مثل حبس در خانه ، شلاق درمانی ، سقوط آزاد و .....یا دارو درمانی و متادون درمانی که قوزی هست بالای قوز و به مواد مصرفی اضافه میشود . 
تمام این روشها و ترکها به بن بست میخورد و هیچی به هیچی ، دوباره روز از نو   و روز ی   از نو 
این یک گروه بندی و اما گروه بعدی هم براین باور بودند که براثر مشکلات روانی و روحی شخص به مصرف مواد روی می آورد . 
حالا کاری که مهندس دژاکام انجام دادند آمدند و برای این بیماری مثلث درمان تعیین کردند . که تشکیل شده از سه ضلع جسم و روان و جهان بینی . سه مولفه مهم مهم مهم  که باعث شد این گره باز شود و مسئله حل شود . 
مرحله اول : جسم با کم کردن مواد به صورت 3 وعده در روز  با مقدار مساوی مصرف تیپر انجا میدهد که همان پروتکل DST هست و جسم را به تعادل می رساند . ببینید جناب مهندس آمدند و مشکل را به مسئله تبدیل نمودند و این نر بزرگی هست که امیدوارم همه ی ما بتوانیم در زندگی انجام بدهیم و با مشکلات به شکل مسئله و حل مسئله روبرو بشویم .مسئله ای که دارای معلوم  و مجهول هست . 
این مرحله 11 ماه طول میکشه و باید تدریجی باشد و در کوتاه مدت انجام نمیشود ، که اگر در کوتاه مدت انجام بشود و حتی جواب آزمایش هم منفی شود فقط و فقط 5 درصد بار درمان را در خودش حمل میکند و هرکسی ترک هایی را تجربه کرده می داند که در اثر عدم تعادل جسم مجددا به مصرف رو می آورد . پس بی ارادگی مطرح نیست . دلیل اصلی این هست که مواد شبه افیونی و شبه مرفینی جسم انسان بایستی معالجه به آرامی انجام بشود . در ترک سریع عکس العملهای پنهانی را نادیده می گرفتند مثل : کند ذهنی ، افسردگی ، زود خسته شدن ، نا امیدی ، تنبلی  که جالبه هیچ کدام ریشه یا منشاء روانی ندارند . و علت فقط از کار افتادن سیستم های ضد درد و سیستم های تولید کننده مواد شبه افیونی در جسم انسان هست وتبارک الله به این خلقت .
به عبارتی چشمه باید خود بجوشد نه اینکه چشمه ای متروکه را با آب پر کنیم وداخل پرانتز بگویم قابل توجه عزیزانی که داروهای عادت آور می خورند . آنها هم باعث نابودی چشمه های درون بدن می شوند همان سیستمهایی که گفتیم مثل کارخانه ای در وجود ما در حال کار کردن میباشد .
خب 11 ماه  90 در صد تعادل از نظر جسمی حاصل می شود وروان که همان خلق و خو هست که با جسم به تعادل می رسد . جهانبینی هم با تغییر در نگرش صورت میگیرد که اگر به خوبی انجام نشود باعث عود مجدد میشود  این کلاف سر در گم اعتیاد به روش DST  با داروی شفابخش OT قابل حل شد و در حال حاضر این روش مورد توجه بسیاری از محققان و متخصصان حوزه اعتیاد و درمان در داخل و خارج از کشور قرار گرفت حتی آزمایش مدل جانوری هم با موفقیت باور نکردنی انجام شد . 
مثال:
کاری که کنگره 60 انجام می دهد به صورت خلاصه البته برای یاد آوری عزیزانی که چند سال هست که در حال آموزش گرفتن هستند که به صورت نا خود آگاه دچار چرایی می شوند در گیر می شوند و همینطور عزیزانی که تازه آمدند داخل این جمع . کار کنگره در حقیقت مثل باطری اتومبیل عمل می کند . عنی چی ؟ وقتی استارت ماشین زده می شود باطری اتومبیل روشن می شود و موتور را روشن می کند و کنار می رود ، موتور بعد از روشن شدن باطری را شارژ تا برای راه اندازی بعدی آماده بشود . 
درست مثل زدن اولین ضربه به ساچمه هایی که پشت سرهم با فاصله کمی قرار دارند . که این روش با کمترین هزینه و بالاترین راندمان عمل خواهد نمود . ان شاءالله 
پس کلام آخر باور کنیم که جرقه برای بعضی مسافرها به یکباره خورده می شود . وقتی خواستشان خیلی قوی شود ، ایمانشان زیاد شود و فرمان صادر شود . دعا میکنم برای خانواده آموختن  ، همان خانواده کنگره 60 که از خدا می خواهم ما را یاری کند به حق پاکان عالم که به خوبی بیاموزیم ، به خوبی عمل کنیم و به خوبی درک کنیم و باعث ازدیاد حلقه ها بشویم و همیشه دنبال تواضع در علم آموزی باشیم.
علم پیچیده نیست ، هر چیز کلیدی دارد باید به دنبال کلید باشیم و بدانیم علم هرگز پایانی ندارد.

[ سه شنبه 3 مهر 1397 ] [ 05:44 ب.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات