گزارش کار روز دوشنبه 24 / آبان ماه / 97

با نام قدرت مطلق الله جلسه را آغاز کردیم .
بعد از احوالپرسی ،
با این سوال شروع کردم که تا اینجای راه هرکدام ازشما چه چیزهایی در کوله بارتان دارید ؟
عزیزان مشارکت کردند ) 
شکر گذاری ، علیه شخصی سرزنش نکردن ، هرکاری را با تفکر شروع کنیم . نداشتن منیت ، نکاتی که در سی دی قیاس آموختیم . 
پرداختن به خودمان و انگشت اشاره را به خودمون بگیریم . 
بچه های ما آنچه که ما می خواهیم نمی شوند آنچه که ما هستیم می شوند پس فقط به خودمان بپردازیم تا الگوی خوبی برای فرزندانمان شویم . 

 تاکید بر اینکه باید تکالیف را انجام بدهید تا نتیجه بگیرید و اینکه سی دی را هم حتما صوت را گوش بدهید و بنویسید نه اینکه از روی سایت نکته برداری کنید . لزوم اینکه بهترین نوع آموزش از نوع سمعی و بصری هست و این در تمام دنیا حاکم هست و بخش گوش کردن به صوت خیلی خیلی نقش مهمی در یادگیری و آموزش بهتر ما دارد . 
واین را بدانیم که بهشت را به بها  بدهند نه به بهانه . باید بهای هرچیزی که میخواهیم مال ما بشه را کامل پرداخت کنیم وبها ی رهایی از اعتیاد حتما و حتما استفاه از نشریات و گوش به فرمان بودن هست . رهجو باید تکالیف را انجام بدهد و به موقع بیاد و به موقع برود . آمدن به کنگره باید روزی ما بشه . رهجوی خوب به صوتها حتی اگر برای لژیونهای دیگه باشه گوش می کنه به سایت سر میزنه و بیشتر از تکالیف هم انجام میده . و منه کمک راهنما را خوشحال میکنه . 

داشتم فکر میکردم که چقدر هنوز جا دارم برای پیشرفت و جلوتر ازمن خیلی ها هستند و فکر میکردم که اگر من هم کمرم را عمل کرده بودم باز میامدم به کنگره ، اگر بچه کوچیک داشتم میامدم ، اگز سرکار میرفتم مثل خیلی از کمک راهنماهای دیگه چه جوری وقتم را تنظیم میکردم . 
خیلی ها هستند از رهجوها که چند سال سفر نی روند و در تهران کسی را ندارن و همه کس اونها در شهر ستان هست ولی گوش به فرمان هستن و بهای رهایی را تمام و کمال می دند و من رهجویی را می شناسم که همه چیز را در شهرستان رها کرد به دلیل وجود کنگره که آنجا شعبه نداشت و اومد با شرایط خیلی سخت در تهران . پس بهای رهایی را تمام و کمال پرداخت کرد . 

در ادامه :
یکی دیگر از حرمتها بعد از علیه شخصی سرزنش نکنیم ، دروغ گفتن هست که از امروز به مدت دوهفته روی آن تمرکز می کنیم . 

در ادامه :
نکات زیر راجع به دستور جلسه لژیون مالی گفته شد :
خداوندا ، بار الها طعم بخشش را به همگی ما بچشان . 
به قول جناب مهندس انسانی که معاش نداشته باشد معاد هم نخواهد داشت . 
پول برای همه ما مهم هست و نقش اساسی در زندگی ما بازی می کند . خود من در کنگره و با آموزشهای ناب کنگره به اهمیت پول پی بردم . و تا قبل از آن اصلا اهمیتی نمیدادم که در ماه چقدر پول به دست میارم و چقدر پس انداز می کنم و چقدر خرج می کنم . اما غافل از اینکه اعداد خیلی مهم هستند و در زندگی انسان نقش مهمی دارند و اینکه تمام دنیا روی حساب و کتاب هست . این دستور جلسه به ما کمک میکنه بدانیم که نقش علم در زندگی ما مهم است یا نقش ثروت ؟
سوالی که از زمان بچگی در مدارس بعنوان انشاء به ما می دادند و ما بدون درنگ جواب میدادیم علم ولی الآن اگر از من این سوال شود می گویم هردو مکمل هم هستند و هردو مهم می باشند . مثل اینکه ما بگوییم چشم مهمتر است یا گوش؟   کلیه مهم تر است یا کبد ؟ 
ان شاءالله خدا کمک کند که علم به دست آوردن ثروت را و نوع خرج کردن آن را بیاموزیم . 
با پول میشه آخرت را هم خرید و با کمک به جا به ایتام و نیازمندان و یا مکان مقدسی مثل کنگره می توان برکات مال را اضافه نمود . به مسایل مالی اهمیت بدهیم انسانهای بزرگ درصدی از دارایی های خود را وقف می کننواین به صورت یک برنامه منظم انجام می شود . من به کمک این دستور جلسه تازه متوجه شدم که چرا باید خمس و زکات پرداخت بشه و این چرخش مال چقدر مهم است و تعادل را در جامعه برقرار میکنه واینکه اگر من پول را برای خودم نگه دارم امنیت جامعه را به خطر می اندازم و کسانیکه  توانایی به دست آوردن ندارند در خیابان برای به دست آوردن پول دست به دزدی می زنند و امنیت جامعه به خطر می افتد . 
 تا زمانیکه زنده هستیم ما صاحب اموال هستیم و بعد از آن دیگه صاحب اموال ما دیگران هستند و تا زمانیکه هستیم با دست خودمان یک را هفتاد تبدیل کنیم و پیشاپیش برای خودمان جایگاهی را مشخص کنیم . در سی دی مال جناب مهندس می فرمایند : در کنگره همه چیز قابل کاشتن هست ثروت ، محبت ، و کینه ، فقر و هر چیز دیگر ...
البته برداشت محصولاتی مثل لوبیا 80 روزه هست و یا گندم 8 ماهه هست ولی برداشت پول سریع نیست . 
و توضیحاتی راجع به مثلث مال مطرح شد که یک ساق درآمد هست و ساق دیگر مخارج و ساق دیگر هم دارایی انسان هست که باید همه اضلاع با هم متناسب باشد . 
خانم صبای عزیزم در جلسه لژیون مالی می گفتند که در جلسه ای بودند که برای قدر دانی از مقام خیرین برپا شده بود . کسی آنجا گفت که مقام خیرین از شهدا بالاتر است و این سوال برای ایشان پیش اومد که چه طوری میشه .
و بعد در ادامه فرمودند که گذشتن از جان راحتتر از گذشتن از مال هست . خیلی وقتها با درد های جسمانی و کم شدن توانایی های جسم از خدا آرزوی مرگ میکنیم و یا خیلی ها خودکشی میکنن ولی تا لحظه آخر عمر از مالمون نمی خواهیم دست بکشیم پس گذشتن از مال خیلی به مراتب سخت تر هست . 



و سی دی نشریات را، همراه با سوالات این سی دی  کار کردیم .
خانم الهه نکات اولیه را توضیح دادند . 
به طور خلاصه اینکه نکاتی که جناب امین و آقای مهندس می گویند : زاییده ی ذهنشان نیست و خالق آن نیستند . و آنها هم نکات را دریافت نموده اند و بیان می کنند و خودشان هم نیاز به گوش کردن پیدا می کنند . و این تاثیر نشریات هست برای همه . 
تغییر حس خیلی مهمه و اینکه برای اینکه بخواهیم تغییر کنیم باید حس ها را تغییر بدهیم . 
شروع صبح خیلی مهم است که با چه حسی شروع و با چه حسی به پایان برسه . 
نیروهای بازدارنده هیچ کاری بلد نیستند جز اینکه حس را خراب کنن و م هم این حس خراب را بهم منتقل می کنیم و یک چرخه معیوب درست میشه .
کسانیکه هوشیار هستند می تواننند از این چرخه معیوب خارج بشوند . ودر  تله نیفتند . 
راه و روش خارج شدن از این بازیها در سی دی ها نهفته شده و اینکه باید برای صخره نوردی طناب داشته باشیم . و همچنین چفت و بست های محکم و معمولا طناب ذخیره هم باید باشد . 
چون کاری که ما انجام میدهیم مثل صعود تو دیوار می ماند و اگر طناب نداشته باشیم می افتیم و اگر بیافتیم پایین معنی آن این هست که انسان از ادامه کار صرفه نظر میکنه . 
کارهای ضد ارزشی که جزوه فرامین الهی هستند رعایت آنها و خودداری از انجام ضد ارزشها به حال خوش خودمان کمک میکند . 
پس باید طنابهای محکمی داشته باشیم که اگر اشتباهی را مرتکب شدیم هلاک نشویم و حالا ممکن است این اشتباه اطمینان کردن به کسی باشد یا یک رابطه عشقی  و یا اخراج از سر کار و هر چیز دیگری باشد !!
اگر انسان اشتباه نکند رشد نمی کند . البته اشتباه از روی عمد اگر باشد فرق می کنه گاهی انسان تمامی محاسبات را انجام میدهد تفکر می کند ومشورت می کند و به گمان اینکه جای پایش محکم است شروع به حرکت می نماید و ناگهان متوجه می شود که محاسباتش اشتباه از آب در آمده و در حال سقوط است اینجاس که  تنها چیزی که او را نجات میدهد طنابهایی است که با خود داشته و در مسیر کنگره این طنابها همین نشریات هستند . 
چگونه می توان به نشریات علاقه مند شد ؟
زمانی که انسان از کاری که میکنه لذت ببره و جواب بگیرد یعنی در کاری که زمان و انرژی صرف می کند ببیند که پیش می رود و تغییرات به وجود می آید آنگاه خود به خود علاقمند میشه حالا این تغییرات بیرونی باشه یا درونی .
اما به هر شکل تغییرات باید صورت گیرد و اگر تغییری در کار نباشد و سکون و رکود باشد آنگاه انگیزه اولیه ابتدایی جوابگو نخواهد بود و ظرف یکی دوماه از بین می رود زیرا انگیزه ابتدایی مانند شوت زدن به زیر یک توپ است . 
نیاز به یک انگیزه ثانویه باید باشد . و اگر بخواهیم توپ از جو خارج بشود باید مثل موشک نیرویی  به غیر از نیروی اولیه در آن وجود داشته باشد که ادامه حرکت را میسر کند . انسان با کلید می تواند در بهای بسته را باز نماید . نه با چنگ و دندان و کلید هم همین نشریات هست . باید این کلید را گرفت و تفکر کرد و از آنها استفاده نمود . اگر دچار نفرت شدیم بدانیم چه جوری از آن خارج بشویم و راهش و کلیدش را بلد باشیم . 
در کنگره آب میوه های بسیاری وجود دارد مانند اردوهای آموزشی . جلسات صبحگاهی ، استخر ، ورزشگاه تختی ....و نشریات که از مهمترین آنها می باشد . 
کسی که از این آب میوه ها استفاده کند می تواند از تنوع حسها  ونیروها برخوردار باشه و درست مثل نقاشی که به غیر از رنگ سیاه از تنوع رنگهای رنگین کمان استفاده می کند و اثری جاودانه را خلق می کند و ما هم از این حسهای مثبت برای حرکت در مسیر کنگره و درمان بهره می بریم و اسیر نیروهای بازدارنده نمی شویم . 
با دعای خانم الهه عزیز  جلسه به پایان رسید . 

خداوندا ، عاقبت همه ما را ختم به خیر کن . خدایا بچه های ما را در راه راست قرار بده . خدایا در دستهای بزرگت جایی برای ما قرار بده .
آمین 
ممنون از همه ی عزیزان 
تکلیف روز دوشنبه : به همراه آوردن کتاب وجزوه جهان بینی یک 
نوشتار سی دی رود از جناب مهندس 



[ یکشنبه 27 آبان 1397 ] [ 10:47 ق.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات