گزارش کار روز دوشنبه 9 / مهرماه /97

با نام قدرت مطلق جلسه را آغاز کردیم و با احوالپرسی از دوستان . به وادی اول پرداختیم .
رونویسی از وادی انجام شده بود .از عزیزان سوال شد که اگر موردی دارند در ابتدا مطرح کنند . 

مشارکت) فکر کردن خیلی خوبه ولی وقتی به جایی نمی رسیم آزار دهنده می شود گاهی تمام راهها بسته است و فکر آدم به جایی نمی رسد ؟
شروع تفکر کردن است و این خیلی خوبه ، اگر به جایی هم نمی رسیم باز خوبه چون نشان میده به خودمان که نیاز به آموزش هنوز داریم و این آلارم خیلی خیلی خوبیه . در ادامه با آموزشهای ناب کنگره می توانیم برای تمامی سوالهای بی جوابمان جواب داشته باشیم و کلیدها را پیدا کنیم . 
مهمترین نکته ای که در وادی اول برای شما مطرح شد و جالب بود کدام بخش بود توضیح بدهید ؟
تجربه ای از خودتان بگویید که کاری را بی تفکر انجام دادید و بی نتیجه مانده و یا کاری را باتفکر انجام داده اید و نتیجه خوبی گرفتید ؟

مشارکت ) من وقتی متوجه اعتیاد همسرم شدم تصمیم گرفتم با پولی که داریم خونه بخرم و با تفکر این کار رو کردم و الان خدا رو شکر میکنم . 
و با تفکر و تحقیق دخترم را در مدرسه خوبی ثبت نام کردم و خیلی راضی هستم و خدا رو شکر میکنم .
و اینکه کنگره را با تفکر پیدا کردم و الان خیلی خوشحالم و قبلا فکر میکردم مثل مطبهای ترک اعتیاد هست .ولی با تحقیق اینجا را پیدا کردم . تجربه ترکهای غلط را داشتم و فقط باعث شد که مواد جدیدی را هم تجربه کنیم . 
مشاوره رفتم به من گفت کارها و بار زندگی روی دوش کی هست ؟ گفتم رو دوش من ! گفت تو از بین رفتی و کمرت زیر این همه بار خم میشه که این حرفش حال من را صدها بار بدتر کرد طوریکه دیگه نمی توانستم کار کنم و عصبی بودم و با همه در میافتادم . 
پاسخ: انسان مثل یک فنر مسایل را تحمل میکند و چون حس قربانی بودن به آدم می دهند و به یکباره همه چیز بهم میخورد . صبر با تحمل فرق میکند .با صبر و صبوری آشنا می شویم .تا جایی که  از صبری که انجام میدهیم لذت می بریم . 
همیشه فکر میکردم که اراده ضعیفی داردکه نمی تواند از اعتیادش دست بکشد ،تا اینکه یه دکتر به من اینجا را نشان داد . 
بچه ها خدا روشکر کنید که با اینجا آشنا شدید . خیلی ها همسایه دیوار به دیوار اینجا هستند و اینجا را نمی شناسند . قدر اینجا را بدانید. آمدن شما همراه با شروع وادی اول هست ، پس سعی خودتان را بکنید که تمام کارها را با تفکر انجام دهید . 
اینجا وقتی یه مصرف کننده وارد میشه و خودش را معرفی می کند همه براش دست می زنند و رگه های ترک خورده وجودشون با همان دست زدن پر میشه و اعتما دبنفس پیدا می کنند و می فهمند که مورد حمایت هستند و هنوز فرصت تغییر دارند . تا قبل از این زیر سرزنش اطرافیان بودند و مورد تحقیر بودند . ولی چون تصمیم گرفتند ،هستند کسانیکه آنها را همراهی کنند . و اینها همه از برکت جناب مهندس و خانواده محترمشان هست .
سوال از وادی اول می پرسم سوالات آسان میخواهم ببینم چقدر بادقت نوشتید . دفاتر سی دی شما باید مرتب باشد و اگر در ادامه سوال هم در بیارید و بنویسید  بیشتر در ذهن شما می ماند . 
در ادامه سوال و جواب انجام شد . 
کارهایی که بدون تفکر انجام بشود نا کامی و عذر خواهی را در پیش دارد و ما مرتبا مجبور می شویم بابت اشتباهات خودمان عذر خواهی کنیم . حرف زدن بی تفکر مسافر را بهم می ریزد ، حرفهایی که بوی سرزنش میدهد ، یا به بچه خودم سرزنش نکنم ، حرفهایی با بار منفی نزنیم ، نگاههایی که حرفهایی توی آن دارد را به مسافر و فرزندمان نکنیم . 
بچه ها خیلی خوبه وادی را حفظ کنیم اما نباید کاربردی کردن را فراموش کنیم . نه زیاد بال و پر بدهم و نه با حرفهام آن را بایکوت کنم . حرفهای ما بار دارند این را درک کنیم . حال مسافرمان را درک کنیم . مسافرهای ما به دلیل این که در گیر اعتیاد هستند خودشان عذاب وجدان دارند و خیلی کارها برای انجام دادن دارند که هنوز توانایی انجام آن را ندارند ولی بدانیم که فکرش را دارند آنها کمک راهنما دارند و ما باید آنها را باخیال راحت به کمک راهنما بسپاریم . برای اینکه پل های پشت سر خودشان را درست کنند . ما با حرف های بی مورد آنها را بهم نریزیم . 
در مورد سفر مسافرمان با کسی حرف نزنیم تا جا پای ما هنوز محکم نشده باشد . 
تکرار افکار میشه باور ما و باور ما میشه همان ایمان من و تبدیل میشه به رفتارهایی که از من سر میزنه .باید ایمانمان به کنگره زیاد باشه و یکی از راههایی که ایمان ما را نسبت به کنگره زیاد میکنه دیدن تولدها ی روز نجشنبه هست سعی کنید از شروع جلسه در سالن حاضر باشید تا از تمام انرژی کل برنامه ها بهره مند بشوید . 
ما کسانی را به طرف خودمان جذب می کنیم که در یک امواج هستیم و موجهای مثل هم داریم . 

نکته : از کارهای خیلی کوچک شروع کنیم که حرکتهای خوبی را انجام بدهیم ما بعنوان همسفر باید نقشه راه داشته باشیم به عنوان انسان کارهای شخصی که به سلامتی من کمک میکنه انجام بدهم و بدانم فکر سالم  در جسم سالم هست . 
مشارکت) من وقتی که تنها هستم افکار منفی به سراغم نمیاد ولی وقتی در جمع قرار میگیرم هم غیبت می کنم و هم قیاس و خیلی چیزهای دیگه به ذهنم هجوم میارن ؟
خب مسلما همینطوره .باید شخصی باشه و با آن رو در رو قرار بگیری تا قیاس به وجود بیاد اما به قول جناب امین تکامل در جمع انجام میشه و هنر زندگی کردن در واقع همان هنر در جمع بودن هست . مدتی هست من کار کردم روی خودم که وقتی با مادرم صحبت می کنم غیبت نکیم و موفق شدم پای تلفن وقتی میگم حرف خودمان رو بزنیم . خودت چطوری از خودت بگو .و همین باعث میشه که از غیبت دور بشویم باید تکرار کنیم تا عادت بشه و دور بشویم از کارهای ضد ارزشی . ما نمی توانیم در ها را روی خودمان ببندیم . و باید بازی در آگاهی را یاد بگیریم . 
ورود خانم طاهره به لژیون 
سوال اول ) برای به وجود آمدن یا خلق شدن اولین قدم چیه ؟
سوال دوم ) اندیشه آغاز چیه ؟ 
سوال سوم )در تفکر نمودن همه چیز اول مثل چه چیزی هست ؟
سوال چهارم ) سه نیروی مهم در تفکر وجود دارند را نام ببرید ؟
سوال پنجم ) در وادی اول نقشه حمله به اعتیاد چگونه باید طراحی شود ؟
سوال ششم) چرا اراده در مقابل اعتیاد کم می آورد ؟
سوال هفتم ) اگر بخواهیم از درخت بلندی بالا برویم مشروط به چیست ؟ 
سوال هشتم ) چرا باید موقع مشورت کردن با دیگران باز تصمیم نهایی را خودمان بگیریم ؟
سوال نهم ) خلقت چگونه سازمانی هست ؟
سوال دهم ) اگر شخصی به طرف فسق و فجور یا به طرف تقوی و ارزشها برود ، نیروی مافوق چگونه عمل می کند ؟
سوال یازده )اگر کسی به سمت ارزشها حرکت کند و نخواهد نیروی مافوق به او یاری برساند نیروی مافوق چه کاری انجام می دهد ؟
سوال دوازده )فرق بین کسی که می خواهد یا نمی خواهد نیروی مافوق به او کمک کند چیست ؟
سوال سیزده ) نزدیکترین انسانها به نیروی مافوق چه کسانی هستند ؟ 

قوت قلبی توضیح داده شد . 
دوشنبه ها سی دی کار میکنیم و با برنامه  یش می رویم و پنجشنبه ها کتاب و جزوات و دستور جلسات در ابتدای لژیون کار می شود 
پنجشنبه      12 مهر ماه     سیستم ایکس ، کتاب 60 درجه 
دوشنبه        16 مهر ماه     ساختار دورن از جناب امین 
پنجشنبه      19 مهر ماه      از فرمانبرداری تا فرماندهی 
دوشنبه        23 مهرماه       سی دی منیت 
پنجشنبه      26 مهر ماه      دستور جلسه DSAP ، جزوه جهانبینی 
دوشنبه        30 مهر ماه      سی دی قیاس از جناب امین . 
با تشکر و سپاس 
با احترام همسفر نوشین 
[ دوشنبه 9 مهر 1397 ] [ 09:28 ق.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic