دستور جلسه روز پنجشنبه 97/7/26

بعد از احوالپرسی با عزیزان ، حضور و غیاب ، جلسه آغاز شد .
خیلی کوتاه راجع به سخنان مهندس در مورد دستور جلسه D.SAP توضیح داده شد . که به شرح ذیل می باشد : 
مثال : ماشینی را در نظر بگیریم که به تمام قسمتهای آن دائما رسیدگی می کنیم . این ماشین خراب نمیشه و اگر خراب بشه باید بدونیم از چه قسمتی این اتفاق براش افتاده . حالا ببینیم چرا بدن ما مریض میشه ؟
خداوند در قرآن می فرماید : انسان را از خاک آفریدیم . و از گل آفریدیم و روح را در آن دمیدن . 
پس تمام املاحی که در خاک هست در بدن ما هم هست . پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم و...
خلق جن و خلق جان ، صور پنهان از آتش آفریده شده که باید تبدیل به نور بشه . تمام مریضیهای ما بعلت نبود و یا کمبود یکسری از مواد هست . مشکلات استخوان بعلت کمبود کلسیم ، کم خونی بعلت کمبود آهن در بدن . هر چند که بدن انسان در حال بازسازی خودش هست . و فرقش با ماشین این هست که ماشین خودش را بازسازی نمکینه . استخوانها و پوست و غیره همه در حال بازسازی هستند و هر چند وقت یکبار کلا عوض می شوند . پس برای بازسازی نیاز به املاح داریم ما که خاک نمی خوریم . موادی که از خاک به دست میاد را می خوریم . سبزیجات ، صیفی جات و غیره .
مثل نفت خام که به پالایشگاه می دهیم و به ما بنزین و نفت ورزین و رنگ و ...می دهد . خب یکسری مواد رو خود بدن میسازه همان سیستم ایکس بدن میسازد که ما در طبیعت مشابهه آن را نداریم مثل دینورفین ، انکفالین ، دوپامین ، سوتونین نداریم و شبیه را داریم به بدن میدهیم و بدن از ا« مواد استخراج میکنه . که اگر این مواد به بدن نرسه میشه بیماریهای روانی  و دوقطبی و افسردگی و روانپریشی ، ... ما فقط برنج میخوریم و مواد محدود دیگه حبوبات کم استفاده میکنیم . مشکلات نازایی کبدی و کلیوی و سرطانها و افکار منفی زیاد هست . ما باید موادی استفاده کنیم که مکمل هستند . مثلا کلسیم به تنهایی کاری نمی کنه باید حتما مکمل فسفر و ویتامین  D که محلول در چربی هست باشد وخانمها از آفتاب استفاده نمی کنند . حالا سرکه سیب ما به روشی درست میشه که شامل این املاح و مکمل ها هست در ادامه مشارکت داشتیم . 
که هر دو از عزیزان راجع به فئچواید استفاده از سرکه سیب و اینکه کمک بزرگی برای مسافرشان بوده انجام دادند . در ادامه : علایم کمبود پتاسیم بیان شد . پتاسیم در گردو و پیاز وجود داره . 


مشارکت ) واقعا خداوند چه لطفی به جناب مهندس داشته  که از اوج ذلت ایشون را به اوج می رسونه که طوری میشه که هزاران نفر رو زیر سایه چتر ایشون قرار میده و خدا ایشون را حفظ کنه .
بله ان شا آالله خدا حفظشون کنه و ما هم با تلاشمون بتوانیم به یک نفر که در راه مانده کمک کنیم . 
ادامه سی دی منیت :
ابتدا جناب کیانوش مشارکت نمودند :
اینکه ازهمه عزیزان خواستند که بیشتر از آن چیزی که هستند از ایشان توقع نداشته باشند . 
و این خودش یک نکته ای بود که به ما یاد می داد با تعریف و تمجید بی خودی از دیگران باعث رشد منیت آنها نشویم و این در مورد فرزندان ما کاربرد زیادی دارد اینکه از ابتدا با تعاریف بی جا و بی سند باعث می شویم که آن بچه فکر کنه که از همه بهتره نه ، این طور نیست ما همه مثل هم هستیم فرزند ما هم مثل بقیه هست . اگر از دید من زیبا ترینه ، با هوش ترینه لااقل بگم تو برای من زیباترینی .که متوجه عشق  و محبت من بشه نه اینکه خودش رو تا فته جدا بافته بداند . 


دومین مشارکت ) از جناب امین پرسیدند که وقتی فرزندی به پدر و مادر بی احترامی میکند و آن ناراحت میشه از منیت پدر و مادر هست ؟
اگر ما دچار منیت نباشیم و یا در ما کم باشه و در جایگاه خود مستقر هستیم و این را احساس می کنیم با این حال اگر این رو کسی بخواد وارد حریم ما بشود ما این رو نمی پذیریم و اجازه نمی دهیم {ه فرزند ، چه همسر و هرکسی حریم شخصی دارد ولی اینکه ناراحت بشویم اشکال نداره ولی نشانه دارد که اگر دچار خشم بشویم و برافروخته و به حالت پرخاش برسیم از آن حرکت نشان دهنده این هست که این مشکل را داریم اما چه مقدار را باید خودمان تشخیص بدهیم . 


مشارکت) اگر شخصی را در بازی و زمین بازی تشویق کنیم که باعث پیشرفت تیم بشه این هم ارتباطی با موضوع منیت دارد؟
ما تمام مسایلی که با آن روبرو هستیم دو طرف دارد یکی خودمان و یکی مسایل و عوامل بیرونی مثل اعتیاد . که از ترکیب انسان با مواد مخدر به وجود میاد و اعتیاد متولد می شود و بیماری منیت هم از تقابل جهل انسان با عوامل بیرون به وجود می آید . پس دو عامل باید وجود داشته باشد . اگر سی کار خوبی انجام بدهد . شایسته تشویق هست . ولی اگر آن شخص تشویق رو جور دیگری برداشت میکند این به خودش ارتباط دارد به دیگران ارتباطی ندارد . 


مشارکت) بعضی مواقع انسان کاری را بارها و بارها تجربه کرده و از کاری که میخواهد انجام بدهد مطمئن یعنی اعتماد به نفس دارد آیا فرق این دو باهم چیه ؟ اعتماد بنفس و منیت ؟
بدون شک کسی که منیت دارد اعتماد بنفس هم دارد . چون لازمش این بوده که باید توانایی از خودش نشان بده مثلا بتونه جلوی 200 نفر ساز بزند لازمش اعتماد بنفس هست . اما اعتماد بنفس هم یک پارا متری هست مثل تفکر دو جهت دارد  مثبت و منفی .یعنی ممکنه کسی اعتماد بنفس داشته باشه که خوب گاو صندوق باز کنه خوب دزدی کنه طوری که آب از آب تکون نخوره . چرخه منیت چون چرخه اشتباهی هست و رابطه انسان با هستی قطع میشه باعث فقدان انرژی در شخص میشه و در ادمه باعث میشه شخص دچار حقارت بشه و شروع میشه به از دست دادن اعتماد بنفس و منیت مثل همین چرخه اعتیاد که با آن آشنایی داریم . 
هر منیتی اعتماد بنفس با هاش هست ولی هر اعتماد بفسی منیت همراهش نیست . 


مشارکت) تنفر زیر مجموعه منیت هست . شخصی کارتن خواب بود و کم کم به درمان رسید ولی متاسفانه حالا که خوب شده باز کارهای ضد ارزشی میکنه و من از آن شخص احساس تنفر دارم این نشانه منیت من هست یا نه ؟
سوال بسیار بسیار خوبی هست . اگر از کسی تنفر پیدا کنیم ریشه را در خودمان باید پیدا کنیم . منیت وجود دارد یا پنهان یا آشکار . می خواهم بگویم اصولا موجودی که در مسیر الهی قرار میگیره و در جهت تزکیه و پالایش قرار میگیره این تنفر و نا امیدی و ترس در آن روز به روز شروع میکنه به کم شدن و ما امکان نداره بتوانیم در جهت الهی حرکت کنیم  . ولی در تنفر باقی بمانیم و بگوییم به این تنفر و خشم احتیاج داریم برای اصلاح بقیه . ما از کسانیکه کار زشت می کنن متنفر می شویم که بتوانیم آنها را هدایت کنیم ؟!!!! این محاله . چون ما با تنفر نمی توانیم چیزی را اصلاح کنیم . پس تنفر پارامتر خوبی نیست در هر صورت اگر کسی کاری زشت انجام میده تنفر دورنش هست اندکی . و کسی که آن را میبینه ناراحت می شود از این اتفاق و آزرده دل و غمگین می شود فرق میکنه مثلا کسی داره هرویین تزریق میکنه ناراحت کننده هست ولی اگر دچار خشم و تنفر بشه منیت دارد و این تفاوت را متوجه بشویم و بررسی کنیم . 

مشارکت  ) به چه کسی در کنگره پیشکسوت می گویید ؟ آیا کسی که 25 سال دارد و پنج سال مواد مصرف کرده و چند ماهی پاکی دارد و این را پیشکسوت می گویند یا کسی که 20 سال مواد استفاده کرده پنجاه سال هست سفر می کند بخاطر سن  به او پیشکسوت می گویند ؟ مسافری که سه سال هست به کنگره میاد ؟ البته همه از نظر من قابل احترام هستند فقط می خواستم بدونم .
این لغتی هست که از زور خونه اومده به کسی که بیشتر  زور خونه می رفت میگفتن پیشکسوت . قوانین را میشناخت ، اصول را بلد بود همه قابل احترام هستند ولی در کنگره مثلا 25 ساله هست و 30 نفر را به پاکی رسونده و کسی هست که 60 ساله هست و در حال مصرفه و یا دو ماه هست که پاکی داره . اینجا اون 25 ساله پیشکسوت هست . مرزبندی نداریم . 
مشارکت در مورد مشکلاتی که وجود دارد . 
که در ادامه خواستم که با برنامه در منزل کارها را انجام بدهیم و نظم خیلی به ما کمک میکنه و شکر گزای هم کمک دوم ما هست  روزانه باید انجام بدهیم صبح که چشممان را باز میکنیم . باید شکر گزاری را انجام بدیم حالا برای نعمتهایی که داریم چند دقیقه فکر کنیم و با احساس خوبی بگیم خدایا شکرت و هنگام خوابیدن هم همینطور . متعالی ترین حس در هستی حس شکر گزاری هست . مثل زمانی که در کوهی ایستادیم و صدا می کنیم انعکاس صدا به ما برمیگرده شکر گزاری هم همان حالت رو داره باعث افزایش نعمتهای ما میشه .باعث میشه بار مثبتی  همراه با انرژی بالا را دریافت نماییم . مشق دائمی و هر روز ما هست . 
طرح سوال ) بار غمی که داریم برای چیه؟چرا همیشه این بار را با خودمان حمل می کنیم . 
به خاطر مشکلاتی که داریم . کمی بیان شد . روی این موضوع فکر کنید جلسه بعد راجع به آن صحبت میکنیم . 

تکالیف دوشنبه : سی قیاس 

[ دوشنبه 30 مهر 1397 ] [ 10:45 ق.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic