جلسه روز دوشنبه 97/7/23

"به نام قدرت مطلق الله "

همسفر نوشین  :

قرار براین بود که حرمتها و قوانین را چند جلسه یکبار تغییر بدهیم و در دفتر خودمان بنویسیم تا با آنها آشنا بشویم .

اولین حرمت : علیه شخصی سرزنش نکنیم . 
آیا موفق شدید این کار را انجام ندهید یا اینکه هنوز متمرکز نشدید . 
با پیشنهاد عزیزان قرار براین شد که تا آخر این ماه روی همین حرمت باشیم . یکی از عزیزان در دفتر خود جدولی را با تاریخ و روز درست کرده بود وتعداد سرزنشهایی را که طی روز انجام میداد نوشته بود . 
در ادامه قرار شد عزیزان در مورد دستور جلسه از فرمانبرداری تا فرماندهی مشارکت کنند . 

مشارکت ) برای اینکه بتوانیم فرمانده خوبی باشیم ، باید ابتدا فرمانبردار خوبی باشیم . تنها فرمانده بودن مهم نیست ما باید در هر حال  هم فرمانبردار باشیم و این نیست که پایان داشته باشه و بعد از آن برویم فرمانده بشویم . فرمانبرداری تا همیشه با ما هست ، و در همه حال فرمانبردار باشیم حالا اگر در هر جایگاه و شخصیتی که باشیم . 

س)  چه مواردی را باید در کنگره رعایت کنیم و فرامین کنگره چیست ؟ چند نمونه را نام ببر ؟
صحبت راهنما را گوش کنم و رها کردن را یاد بگیرم و غیبت نکنم . 

برای رها کردن اولین گام این هست که به خودمان بپردازیم . هر چه بیشتر به خودمان بپردازیم از حواشی دور می شویم و متمرکز به دستورات می شویم و موارد کمتری برای رها کردن پیدا خواهیم کرد . و این نزدیکی به خود با خودخواهی فرق میکنه و اصلا خودخواهی محسوب نمیشه . مثلا زمانیکه در سالن نشستیم می توانیم تمام حواسمان به نت برداری و کارهای خودمان باشه ، ومی توانیم متوجه بقیه باشیم و هیچ چیزی را متوجه نشویم و باری به بار خودمان اضافه کنیم . 
متوجه باشیم که بهترین روزی که نصیب ما شده همین آمدن به کنگره هست . همه رزقها مادی نیست ، که اگه باشه خیلی خوبه و مادیات هم لازمه کار هست ، اما حواسمان به رزقهای معنوی باشه . 
با حاشیه سازی وقتمان را تلف نکنیم و حاشیه سازی نکنیم . خیلی ها همسایه این مکان هستند ولی هنوز اینجا رو نمی شناسن و مصرف کننده هستند و یا مصرف کننده دارن ولی اینجا را نمی شناسن  .خیلی ها میان و میرن ولی بهره ای نمی برن ، ولی امروز الهه عزیزم از محل کارش نیم ساعت مرخصی گرفته که بتونه زودتر برسه و این خیلی خوبه و یک ارزشه و این نشانه این هست که الهه ارزش رزقهای معنوی رو می داند .
در ادامه :
به طور کلی فرماندهی و فرمانبرداری دو صورت بیرونی و درونی دارد .
باید به این نکته دقت کنیم که مسافرهای ما در بدو ورود به کنگره فرماندهی جسم خودشان را ندارن و همینطور که عزیزی گفت ، هنوز مشکلات زیادی وجود دارد . خب باید بدانیم که مسیر درمان را به پایان نرسوندن و هنوز تعادل لازم رو ندارن . می خواهند خیلی کارها رو انجام بدهند ولی هنوز نمی توانن .
 ما دقت کنیم ببینیم که آیا اگر فرمانی را صادر می کنیم انجام می دهیم . مثلا می خواهیم امروز بریم خرید و یا مو رنگ کنیم و یا دکور خونه را عوض کنیم . از صدور فرمان تا عمل کردن چقدر فاصله داریم . 
پس بخاطر خیلی از نکاتی که گفتید نباید مسافر را سرزنش کنیم . حدیثی از امام صادق هست که می فرمایند : اگر شخصی را به خاطر کاری سرزنش کنیم نمی میریم مگر به اون حالت دچار بشویم و من بارها و بارها این موضوع را تجربه کردم و تلخی آن مرا آزرده کرده به قدری که دیگر دوست ندارم این کار رو تکرار کنم . ما باید مسافرمان را بیمار در حال درمان بدانیم . . هر کسی امکان داره بیمار بشه ، خودما وقتی بیمار هستیم دوست داریم با ما چه رفتاری بشه . ؟
پس به حرمت ها بیشتر بیشتر توجه کنیم حرمت رو دوبار در جلسات عمومی می خوانن و این به خاطر اهمیت موضوع هست . برای عزیزانی که در آخر جلسه هم که می رسند بتوانند حرمتهای این مکان را بدانند . خب اگه بخواهیم رد پای کارمان را بگیریم و دلیل این ضربه فنی شدن ها را بدانیم به منیت می رسیم .به منم منم زدن می رسیم .  امروز ار لژیون سی دی منیت هست .  
خب منیت را تعریف کنید .
مشارکت)
اینکه فکر می کنیم جایگاه ما بالاتر از اینی هست که الان هستیم . من دیپلم دارم ولی احترام یک لیسانس را می خواهم . ولی باید بدانم در هر جایگاهی که هستم و در هر امری که تبحر دارم نسبی هست و بالاتر از من هم خیلی ها هستند و اینکه من در یک زمینه حرفی برای گفتن دارم ولی در خیلی از شاخه های دیگه تبحر ندارم . پس منیت مفهمومی نداره که به آن دچار بشوم . 

س) حالا اگر دچار منیت شدم چه جوری باید با آن روبرو بشوم و آن را از بین ببرم ؟

همسفزنوشین :
بچه ای که تازه راه  افتاده رو همه ما دیدیم . چند قدم برمیداره و بعد میافته ولی میدونه که اگه دستش رو به جایی بگیره می تونه دوباره بلند بشه و دایما در حال سعی و خطا هست تا کم کم بتونه راه بروه و دونده بشه . 
حالا ما هم هینطوریم ودر حال حاضر دست گیره ما همون آموزشهای کنگره 60 هست . با کمک آنها باید سر پا بشویم و مسیر را پیدا کنیم . با کسب دانایی و افزایش آن می توانیم به مقابله با ضد ارزشهای وجودمون بریم . برای افزایش دانایی یک شبه نمیشه این کار رو کرد وقتی می خواهیم آبی تو لیوان بریزیم به یکباره این اتفاق نمی افتد بلکه ذره ذره ظرف ما پر میشه . 
ما با منم منم زدنهامون ، من دارم کار میکنم و پول در میار م و من دارم .... وخیلی منم زدنهای دیگه هست که آنقدر گفتم یک ساختاری رو درست کرده و من هم با لذتی که از گفتنش می برم دارم به آن انرژی میدم و مدام تکرار میکنم این لذت کوتاه مخرب را . 
ادامه سی دی :
اولین چیزی که بعد از منیت میاد فرآیند قیا س هست . و یکی از اون عواملی هست که حال ما را خیلی بد میکنه . یک سم مهلک هست .
مشارکت) 
بله حال من رو خیلی بد میکنه افسرده میشم از اینکه خیلی ها همه چیز دارن و من تو کوچکترین آن موندم و حسرتش رو میخورم و نا خواسته دچار قیاس میشم که اصلا دوست ندارم اینطوری باشم . 
خب اول کار بدانیم و باور کنیم داشتن خیلی چیزها باعث حال خوب نمیشه من اول باید بانم که چی میخوام دارایی فقط یا حال خوش در سیدی آقای مهندس میگن که خیلی از بزرگان ، هنرپیشه های هالیوود با داشتن دارایی های بسیار خودکش کردن . پس ما دنبال چیز دیگری هستیم و امیدوارم که به دارایی هم در کنار حال برسیم که قطعا خواهیم رسید . 
ما به دنبال آرامش هستیم و برای رسیدن به آرامش باید روی قیاس کار کنیم و ازش فاصله بگیریم . 
نکته بعدی سی دی این بود که بدانیم قیاس چی هست ؟مثال سی دی رو بگید .
مشارکت )
مثال ماشین که میخواهیم بخریم نباید فقط به رنگ یا مدل سپر نگاه کنیم . قیاس در خانواده ها فراوان هست .

همسفر نوشین :
به تعداد آدمهای روی کره زمین اثر انگشت داریم حتی دو قلوها که همه چیز شبیه بهم داشته باشن باز هم اثر انگشتشان متفاوت هست . من دو لیوانی که درست مثل هم هستند رو در نظر میگیرم این دو لیوان حتی اگر تاریخ تولیدشان هم یکی باشه باز هم قابل مقایسه نیستن چون م نمی دونم که اون لیوان گوشه بوفه مونده  و استفاده نشده و اون لیوان دیگه دایما استفاده شده . پس قیاس کردن کار ضد ارزشی هست حالا این قیاس چه زمانی اتفاق می افته ؟ زمانیکه که دانایی من اندک باشه . خب من همیشه در مورد اطرافم آنقدر اشراف ندارم که بخوام همه چیز را بدانم .پس دچار اشتباه میشوم و باید از مقایسه کردن کناره بگیرم . دانایی مساوی ظرفیت هست . ما در گفته ی بزرگان داریم که دو چیز می تونه انسان مومن را بلرزونه یکی قدرت هست و دیگری پول که همیشه باید دقت لازم را بکنیم . اتفاق بعدی که با منیت در من ایجاد میشه این هست که جایگاه خودمون را در هستی گم میکنیم . و این هم خیلی بد هست .میخواهیم برویم خونمون ولی آدرس رو گم میکنیم . مثال جناب امین این بود که من در کرمانشاه زندگی می کنم ولی فکر میکنم در تبریز هستم و گمگشته و سر گردان میشم .تنفر هم در من ایجاد میشه ؟ تنفر چه زمانی ایجاد میشه و معنی تنفر را بگویید :

مشارکت) تنفر از تنافر میاد مثل دوخطی که در فضا از هم دور باشن متنافر هستن و دور بشن و به هم نرسن . و زمانی شکل میگیره که من توقع بیجا دارم . من منیت دارم و توقع احترام بیشتری را دارم . و وقتی که انجام نشه متنفر میشم . و بعد از تنفر خشونت و کینه و حسادت و مکر و حیله و تزویر متولد میشه . همه زیر شاخه منیت هست . 
س) تزویر به چه معنا هست ؟
همسفر نوشین :
تزویر به معنای اینکه مکر و حیله ی خودم را زیور بدهم آراسته کنم طوری که مشخص نشه دارم حیله می کنم . 
نکته ای را که می خواستم یاد آوری کنم این هست که راجع به سفر مون و آموزشهایی که میگیریم فعلا با هیچکس صحبت نکنیم حتی با همسایه و در مکاهنای دیگر چون هنوز خودم روی سنگی وسط باتلاق هستیم و با کوچکترین حرکتی احتمال داره بیفتیم . ان شاآلله جای پای خودمون را محکم کنیم بعد با دیگران صحبت کنیم . 
س) در مهمانی هستیم و هستند کسانیکه دارند قیاس می کنن و حال ما رو خراب میکنن باید چکاری بکنم ؟
همسفر نوشین :
ما تا الان جواب دادیم و کارهایی که فک میکنیم درست هست را انجام دادیم ولی با شکست مواجه شدیم حالا مدتی را سکوت کنیم . و در سکوت خودمون به خدا پناه ببریم و بگیم  خدایا شکرت که با آموزشهایی که دارم میگیرم بین من و اینها فاصله افتاده و همین کار من رو آروم میکنه و صبور بودن همیشه اجر و پاداش داره مهم ترین آن هم آرامشی هست که به مندست میده . 
و لااقل خودم را وارد بازی نمی کنم . 

تکالیف :
قسمت بعدی سی دی منیت و سوالات پایانی را پنجشنبه کار می کنیم و جزوه جهانبینی رو هم همراه میاوریم . و دستور جلسه  D.Sap

با تشکر و سپاس از همه عزیزان .

[ چهارشنبه 25 مهر 1397 ] [ 01:31 ب.ظ ] [ همسفر نوشین ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic